BADANIA LEKARSKIE I START W ZAWODACH OGÓLNOPOLSKICH

badania lekarskie 1

W roku szkolnym 2022/23 nasz klub ma w planie dwa razy zorganizować zawody sportowe w kumite / walkach dla naszych podopiecznych:
- pierwszy termin to 04.02.23
– drugi termin to 22.04.23

Będą to zawody dla poczatkujących w lekkim kontakcie – „pierwszy kroczek”

Ponieważ są to zawody klubowe, do startu zawodnika wystarczy oświadczenie rodzica, oznajmiające że dziecko jest zdrowe i nie ma żadnych przeciwskazań do udziału w rywalizacji sportowej.

Dzieciaki mamy bardzo zdolne, trenerzy też dają radę , a zawodów ogólnopolskich jest dużo.

Jednak, żeby wystartować w takich ogólnopolskich zawodach potrzebne jest zaświadczenie lekarskie.

W poprzednich latach dzieciaki musiały wyrobić badania lekarza sportowego, jednak NIEKONIECZNIE!!!

Wedle Polskiego prawa wystarczy zaświadczenie od lekarza pierwszego kontaktu / lekarza rodzinnego, który zna osobę zainteresowaną takim zaświadczeniem.

Lekarz pierwszego kontaktu MOŻE / NIE MUSI (kwestia lekarza) wystawić dokument np. o takiej treści:

„imię nazwisko zainteresowanego, data urodzenia, adres zamieszkania nie widzę przeciwskazań do uprawiania sportu lub jest zdolny do uprawiania sportu”

Polskie prawo mówi, że zawodnik do 21 roku życia ma prawo z takim zaświadczeniem brać udział w rywalizacji sportowej oraz uprawiać sport.

Dlatego informujemy Państwa o takiej możliwości ponieważ żeby zdobyć badania lekarza sportowego trzeba:
– wykonać badanie morfologii krwi
– badanie moczu
– EEG głowy
I dopiero z takimi wynikami udać się do lekarza sportowego.

Sposób, o którym wspomnieliśmy wcześniej jest dużo prostszy i wygodniejszy dla Państwa.

Osoby, zainteresowane startem w zawodach ogólnopolskich proszone są o kontakt z trenerem prowadzącym zajęcia.